Ana SayfaHakkımızdanesanesa referanslarİletişim

 

     
 

   

NESA DENİZCİLİK

1992’li yıllarda İstanbul'da kurulan NESA DENİZCİLİK YAKIT NAKLİYAT İNŞ. TUR. VE TİC. LTD. ŞTİ . Türkiye'nin denizcilik sektöründeki lider firmaları arasına girme yolunda ilerlemektedir.

 

VİZYONUMUZ
NeSa Denizcilik hizmet verdiği tüm sektörlerde olduğu gibi denizcilik sektöründe de küresel anlamda her türlü değişim, gelişim ve teknolojiyi takip ederek ilerlemeyi benimsemiştir. Bununla birlikte, denizcilik hizmetleri işletmeciliğinde saygılı taşımacılık anlayışını da ilke edinmiştir.


MİSYONUMUZ
Öncelikle Türk Denizlerine hakim bir filoya ve hizmet ağına sahip olmak. Daha sonra uzak denizlerde varlık göstererek sektörde saygı duyulan, güvenilir, bilinirliği yüksek bir marka haline gelerek ve doğru hizmetlere imza atarak globalleşen dünyada öncü kuruluşlar arasında yer almayı kendisine misyon edinmiştir.


ŞİRKET PROFİLİMİZ

NeSa  Denizcilik, dünya çapında deniz taşımacılığı pazarında genç ve dinamik bir şirkettir. Şirket, dünyanın tanınan petrol ve kimya endüstrisi şirketlerine hizmet sağlayan tankerler işletmektedir. Şirketin başlıca faaliyeti, petrol ürünleri ve kimyasal taşımacılığıdır. Şirket, Avrupa limanları ve Amerika kıtasında hizmet sağlayabilen genç bir filoyu devam ettirmeyi hedeflemektedir. Gemilerin emniyetli ve verimli işletilebilmesi, yönetimin deneyimli ve eğitilmiş personel seçmesine bağlıdır. Şirket, tüm uluslararası kural ve düzenlemelerle uyumlu, ve müşterilerine yüksek standartlarda hizmet vermek için şirket yapısına kalite yönetim prensiplerini de benimseyen hizmet kalitesini sürdürmek istemektedir.

Şirket merkez ofisi, İstanbul Türkiye’dedir. Şirket, sürekli olarak gemi ve kara personelinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için modern eğitim gereçlerini satın alarak kaynaklarını geliştirdi. Şirket kendisi ve müşterileri için yeni teknolojilerin ışığında daha emniyetli, çevresel duyarlılık, kazançlı ve muntazam durumları geliştirmek için tüm personelin becerilerini sürekli geliştirmeye inanmaktadır. Şirket stratejilerinin planlanmış uygulamaları ve politikaları; çevresel / kalite standartları ve müşteri memnuniyetini önemseyen sektörde şirketin doğal gelişmesini cesaretlendirir.

 


 

 

ŞİRKET PROFİLİMİZ

 

Deniz ve ofis personeli operasyon ve iş faaliyetlerinin güvenli ve kazançlı tamamlanabilmesi için şirketin kritik ve anahtar kaynaklarıdır. NeSa Denizcilik gemileri için eğitimli en kaliteli personele en yüksek önceliği vermektedir. Yetenekli ve yeterli gemi personelinin seçilmesinde gerekli eğitim ve ön eğitimin verilmesi sürekli olarak performanslarının izlenmesi, ofis ve gemi personeli için eğitim ve terfi aktivitelerinin planlanması, hazırlanan kariyer planlarına uyulması, NeSa Denizcilik’ in başlıca hedefleridir.

Şirket, politikalarının ve hedeflerinin tam anlamıyla açık bir şekilde ve baştan başa anlaşılabilmesini tüm gemiler ve tüm ofisler dahil her çalışanın katılımıyla başarmayı hedeflemektedir.

Nesa Denizcilik gemi personelinin daha iyi eğitim alabilmesi için merkez ofisinde bir eğitim merkezi topladı. Yeni katılan personelin şirket emniyet yönetim sistemi, gemi özellikleri, güvenlik prosedürleri ve gemide emniyet ekipmanları, kargo operasyonları ve gemiye katılmaları esnasında öncelikli ilgili konular… eğitim programlarına katılması,

 

 

Çevresel Koruma


NeSa Denizcilik, tüm operasyonlarında çevre kirliliğine sebep olmamaya dikkat etmekle birlikte, deniz emniyetinin ve kirlilik önleminin artırılması için özel tedbirler almaktadır. Uluslar arası kabul edilen MARPOL kuralları şirketin tüm gemilerine personel hatalarına fırsat vermeyerek sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Tüm makineler, atmosfere bırakılan tehlikeli ekzos gazlarının minimize edilmesi için çok iyi bakım altında tutulmaktadır. Gemilerin tüm artıkları saklanır ve uluslar arası gereklilikler ve uzlaşım maddelerince kurallara göre tahliye edilir.

Şirket gemi çöplerinin azaltılması ve kategorize edilmesi için pratik çöp yönetim prosedürleri üretmektedir. Şirket, çevrenin korunması için mümkün proaktif aygıtların uygulanması için çöp kullanımı ve gemideki kargo artıkları hakkında eğitim verir. Şirket, ekonomik ve çevresel faktörlerin ve gemilerin yakıt tüketimini mümkün olduğu kadar çok azaltmanın önemliliğinin farkındadır. Bu nedenle, mümkün olduğunca çok tüm iç yanma makineleri en randımana uygun bir yük altında çalışmak için imal edilmişlerdir. Geminin performansları izlenir ve şirket Enerji Korunum Politikası’nın doğru uygulanabilmesi yoluyla yakıt tüketiminin azaltılması için gerekli önlemleri alır. 

 

 

Emniyet Politikası

Gemi personelinin, gemilerin ve taşınan malların emniyeti NeSa Denizcilik için son derece önemlidir. Bu nedenle, şirket uluslar arası kurallar ve düzenlemelerle Emniyet Yönetim Sistemi’ni geliştirdi ve sistem sürekli olarak güncellenmektedir. Yönetim kadrosu, gemideki emniyet prosedürlerinin emniyet düzenlemeleri ve uygulamalarıyla tam olarak uyumu için büyük dikkat harcamaktadır.

Şirket şimdi Emniyet Yönetim Sistemi kuralları ve gerekliliklerini uygulamak için büyük çaba sarfetmektedir. Bunun yanında, Şirket, en uygun çözümleri kullanarak organizasyon kapasitesini geliştirmek için sistemine yeni ve geçerli düzenlemelerin gereklerini yerine getirmeyi hedeflemektedir. 

Hizmet kalitesi kadar personel ve gemilerin emniyeti NeSa Denizcilik’ in başlıca hedefleridir. Emniyet ve kalite için karada ve gemide şirketin tüm çalışanları sorumlu kılındı. Sistemlerinin sürekli geliştirilmesi ve proaktif bir yaklaşımda yeteneklerin geliştirilmesi için sorumluluklar üstlenildi. Raporlanan uygunsuzluklar, tehlikeli yaklaşımlar ve kazalar, hizmet kalitesini sürekli geliştirmek için dikkatlice analiz edilir ve gerekli ölçümler alınır. Gemi personeline çok iyi seçilir ve gemiye katılmalarından önce; genel emniyet tedbirleri, şirket politikaları ve yapısı, gemideki görev ve yetkileri, tankerlerde ihtiyaç duyulan özel tedbirler vs. gibi konularda eğitim verilir.

Faaliyetler

 

Petrol ürünlerinin, kimyasalların ve diğer sıvı maddelerin uluslar arası deniz taşımacılığı şirketin başlıca faaliyetidir. Kendi filosu yanında, şirketimiz diğer armatörlerin gemileri için de entegre yönetim hizmetlerini vermektedir.

Uluslar arası deniz taşımacılığı sektörü, şirketin sürekliliğini tehdit eden finansal riskler ve operasyonel tehlikelerle önceden tahmin edilemeyen ve kalıcı olmayan bir yapıya sahiptir. Bu çok rekabetçi bir pazar ve NeSa Denizcilik, denizcilik endüstrisinde emniyet ve gemilerin çevre kirliliğini önlemesi gibi katı ve değişmez uluslar arası kurallar ile rakiplerine göre avantaj sağlamak için daha genç filo işletmeye inanmaktadır. Yeni inşalar hizmet için hazır olduğunda, daha esneklikle ve profesyonellikle şirket, müşterilerine daha büyük tonajlı gemiler sunabilecektir.

Entegre gemi yönetim içerikleri: Teknik yönetim, operasyonel yönetim, personel yönetimi, kiralama ve ticari yönetim ve diğer hizmet destekleri, dünya çapında pazarlarda, kimyasalların ve petrol ürünlerinin taşımacılığı için özelleşen şirketin başlıca faaliyetleridir.


 

 

 

 
     
 
 

 

       

 

 

Gemilerimiz

Saruhan Serdar

Efe Yağız

 Saruhan

Nesa Denizcilik

Anasayfa

Hakkımızda

Gemilerimiz

Foto Galeri

Referanslar

İletişim

Ulaşım Haritamız

iSTANBUL Harita İçin Tıklayınız.

BALIKESİR Harita İçin Tıklayınız.

 

İletişim Bilgilerimiz

Sıracevizler Cad. Esen Sok. Saruhan Plaza No:6 Giriş          Şişli / İSTANBUL

TEL: 0212 219 56 47 - 219 56 48

FAX: 0212 219 56 47

  

Çanakkale Yolu İskele Mh. Kaplıca Mevkii Güre - Edremit / BALIKESİR

TEL: +90 266 384 86 00 - 384 92 00

 

copyright ® Saruhan Grubu| Her hakkı saklıdır | bilisima.com